Rusya Askeri Üssü Vurdu,5 Ölü

19 Mart 2022 Cumartesi  16:08

Rusya'nın Ukrayna'yı işgali 24'üncü gününe girdi. Ukrayna'nın Azak Denizi ile bağlantısı tamamen koparken, Rusya Kinzhal (Kinjal-Hançer) adını verdiği hipersonik füzeyi Ukrayna'da kullandığını itiraf etti. İşte dakika dakika yaşananlar.krayna ile Rusya arasında 2014 yılında başlayan gerginlik, bugün itibariyle işgale dönüşmüş durumda. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 20 Şubat'ta yaptığı açıklamada, ayrılıkçı Donetsk ve Luhansk bölgelerini tanıma kararı almıştı. Modern Ukrayna'nın Rusya'nın desteğiyle kurulduğunu iddia eden Putin, Ukrayna'nın doğusundaki Donbass bölgesinin Rus toprakları olduğunu öne sürmüştü.

Putin'in talimatıyla başlatılan işgal, 24'üncü gününe girdi. Kiev başta olmak üzere, ülkenin pek çok noktasındaki çatışma ve bombardımanlar yaşanıyor. Rus kuvvetleri sahada istediği hızda ilerleyemediği için sivil yerleşimleri de vurmaya başlarken, Batı dünyasından Moskova'yı hedef alan yaptırımlar her geçen gün daha da ağırlaşıyor.

İŞTE RUS İŞGALİNDE DAKİKA DAKİKA YAŞANANLAR

BM: UKRAYNA’DA 847 SİVİL HAYATINI KAYBETTİ

22:20 BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği (OHCHR) bugün itibariyle Ukrayna’daki Rus saldırısında toplam can kaybının 847’ye yükseldiğini açıkladı.

RUSYA: İMZALANDIĞINDA SAVAŞ SONA ERECEK!

19:50 Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ukrayna konusunda müzakerelere işaret ederek, “Taleplerimiz konusunda kapsamlı belgelerin imzalanmasıyla operasyonlar sona erecek” dedi. Lavrov'dan ayrıca dikkat çeken Türkiye açıklaması geldi.

19:35 ABD merkezli fast-food lokantalar zinciri Burger King, Rusya’daki faaliyetlerini durdurmak istediğini ancak Rus ortaklarının reddetmesi nedeniyle restoranlarını kapatamadığını bildirdi.

ASKERİ ÜS VURULDU: EN AZ 50 ÖLÜ

15:28 Rus birliklerinin Ukrayna'daki bir askeri kışlayı vurmasından sonra düzinelerce asker öldü. Mykolaiv kentinde, görgü tanıkları "Kışlada en az 200 asker uyuyordu, 50 cansız beden bulundu, net ölü sayısını bilmiyoruz" ifadelerini kullandı.Sayfa Adresi: http://www.medyaspot.com/haber/Rusya-Askeri-Üssü-Vurdu-5-Ölü/241486