Mecliste Gizli Kamera Skandalı

24 Kasım 2022 Perşembe  11:09

Yıllarca atlatma haberleriyle hem ekranlarda, hem de yazılı basında ses getiren haberlere imza atan İbrahim Gündüz, "O Soruyu Biz Sormayalım" Ekranın Arkası ismiyle basında perde arkasında yaşadıklarını da içeren şekilde anılarını kitaplaştırdı.

Gündüz'ün Altın Ölüm ve Altın Girdap adlı kitaplarının ardından çıkan bu 3. kitabında anılar, basındaki yaşanan perde arkası gelişmelerle birlikte gözler önüne seriliyor.
Gazetecilerin nasıl "soru soramaz" hale getirildiklerini merak ediyarsanız, son yıllarda medyada neler yaşandı, medya organları nasıl tarafsızlıktan korkaklığa savuruldu, reyting rekorları kıran bülten nasıl 'izlenemez' hale getirildi merak ediyorsanız kitabı okumalısınız.


Kitapta TBMM eski Başkanı Bülent Arınç dönemindeki 'gizli kamera' olayından, Bakan Aliye Selma Kavaf'ın muhabiri nasıl odaya kilitlemekle tehdit ettiğine, Yaşar Büyükanıt'la geçen 9 günlük ABD gezisinin perde arkasına, Baykal'a kaset komplosuna, İsmail Cem'le Afganistan'a ziyaretine, İran'da İbrahim Gündüz'ün nasıl gözaltına alındığına kadar pekçok olay yeralıyor

KİTABINI GAZETECİ ALİ EKBER ERTÜRK'E İTHAF ETTİ

İbrahim Gündüz, kitabını geçtiğimiz aylarda yaşamını yitiren, siyasetçilere ve bürokratlara ve sivil toplum örgütü yöneticilerine  her soruyu gözünü kırpmadan soran  cesur gazeteci Ali Ekber Ertürk'e İthaf ett.

Kitapta, yine geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz Gazeteci Mehtap Belen ile ilgili bölümlar de yar alıyorSayfa Adresi: http://www.medyaspot.com/haber/Mecliste-Gizli-Kamera-Skandalı/244890