Jorge Jesus: Zor Ama Bitmedi

10 Mart 2023 Cuma  09:35

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, Sevilla ile deplasmanda oynadıkları maçın ardından, yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.


İlk yarıda iyi bir oyun sergilediklerini söyleyen Jesus, kaçırdıkları gol pozisyonlarını gole çeviremedikleri için yenildiklerini söyledi. İkinci yarıda takımın konsantrasyonunun düştüğüne dikkat çeken Portekizli hoca, yenilginin nedenini ‘tecrübe eksikliği’ olarak yorumladı.Jorge Jesus: Tecrübe eksikliğinin faturasını ödedik

Jorge Jesus’un maç sonu açıklamaları:

“Avrupa Ligi'nin Son 16 turunda Fenerbahçe'den çok daha tecrübeli bir takıma karşı oynadık. Bugünün özeti aslında ilk yarıda saklıydı. Takımım, ilk yarıda harika bir oyun oynadı. Sevilla'nın bir tane bile girmiş olduğu gol pozisyonu yoktu. Ama biz 2-3 tane net pozisyon kaçırdık, King'in karşı karşıya kaçırdığı pozisyon da dahil…”

“YEDİĞİMİZ GOLÜN BİRİ TAÇTAN”
“Avrupa Ligi'nde bu pozisyonları atamazsanız kazanmanız mümkün olmuyor. İkinci yarıda takım birazcık konsantrasyonunu kaybetti. Yediğimiz golden bir tanesi taç atışı sonrası geldi ki burada takımın konsantrasyonu düşmüştü. Dolayısıyla biz bugün tecrübe eksikliğinin faturasını ödedik ama hala bir maç daha var.”

“ZOR AMA HENÜZ BİTMEDİ”
“Hala şansımız var. Evet, 2-0 istediğimiz bir sonuç değildi, bu maçın hakkı da değildi ama kendi stadımızda oynayacağımız maçta hala bir şansımız var. Eğer o maçta bugün ilk yarıda oynadığımız gibi oynarsak bence bu sefer goller atacağımızı düşünüyorum. Evet, şu anda tur başladığımız noktaya kıyasla daha zor ama henüz bitmedi.”

“SAMET İYİ MAÇ ÇIKARTTI”

“Tıpkı takımdaki diğer oyuncular gibi Samet Akaydın da iyi bir performans sergiledi. 90 dakika boyunca iyi mücadele etti. Samet, daha önce de belirtmiş olduğunuz gibi Avrupa maçı oynamamıştı. Takımda Avrupa maçları oynayan oyuncu sayısı çok fazla değil veya az oynamış oyuncular var. Dolayısıyla tecrübe eksikliği etkileyebiliyor ama Samet bugün iyi bir maç çıkarttı. Umarız bundan sonraki maçlarda da bugün göstermiş olduğu seviyesini gösterir.”Sayfa Adresi: http://www.medyaspot.com/haber/Jorge-Jesus-Zor-Ama-Bitmedi/246726