Günün Haberleri   |   Giriş sayfam yap   |   Favorilere ekle   |   Künye   |   İletişim   |   Sitene haber ekle


 
DOLAR
32,5237
EURO
35,0551
IMKB
10.471,000
ALTIN
2.439,860
 
Hava Durumu ANKARA
21 / 32 C°
Değiştir
 
     
 
Medya Spot Google
 
 
 Ana Sayfa  Gündem   Ekonomi   Dünya   Yaşam   Medya   Spor   Magazin   Polis Adliye 
 
Erdoğan'dan Asgari Ücret Açıklaması
 Erdoğan dan Asgari Ücret Açıklaması
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı yayında seçim ve gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'yi rahatsızlığının ardından aradığını söyleyen Erdoğan "Adaylıktan çekildikten sonra aramıştım. Hastalanan validesi için de geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Rahatsızlandığını duydum yine kendisini aradım. 'Bize düşen bir şey varsa elimizden geleni yapalım' dedim" ifadelerini kullandı.
 
27.5.2023 - 00:14

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, A Haber - Atv ortak yayınında açıklamalar yaparak, "Adaylıktan çekildikten sonra aramıştım. Hastalanan validesi için de geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Rahatsızlandığını duydum yine kendisini aradım. 'Bize düşen bir şey varsa elimizden geleni yapalım' dedim" şeklinde konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Advertisement
Meydanlar olsun bugünkü toplantı olsun bir rehavetin olmadığı tam aksine şu anda tabanın bu işe asıldığını görüyorum. 2. turla ilgili olarak Esenler meydan mitingi de bir şeyi gösteriyor. Meydan biz hazırız bu işi kesin bırakmayacağız diyor. Yarın da Beykoz'da açık hava buluşması yapacağız. Oradaki heyecanın da yüksek olacağına inanıyorum.

Kendinden olmayana tahammül göstermeyen Kılıçdaroğlu'nun linç kampanyaları artık rutinleşti. Bu demokrasiden ne anladığını da gösteriyor. İyiliğin karşılığını bekleyen tefecidir. Kendine 'demokrat dede' dedirtmekle demokrat olunmuyor. Kendinden olmayana yaşam hakkı tanımayan bir zihniyete sahipler.

"SAYIN İNCE'NİN RAHATSIZLANDIĞINI DUYDUM KENDİSİNİ ARADIM"

Sayın İnce'yi adaylıktan çekilince aramıştım .Adaylıktan çekildiğine üzüldüğümü ifade ettim. Hastalanan validesi için de geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Sayın İnce'nin rahatsızlandığını duydum yine kendisini aradım. İkincide de böyle bir durum oldu ben kendisini yine aradım. Birincide olduğu gibi 'Bize düşen bir şey varsa elimizden geleni yapalım' dedim. Evde istirahatte olduğunu söyledi. Biz de insani görevimiz olarak Allah'tan şifalar diledik.

Bunlar Kılıçdaroğlu'nun başından beri ilkesiz siyaset yaptığının resmidir. Siyaseti at pazarlığına çevirdiler. Toplam oyu yüzde 1'i bile bulmayan partiler 40'a yakın vekillik aldı. Ey CHP şimdi sana ne kalıyor. Ama bizim böyle bir siyaset anlayışımız yok. Milleti kandırmaya çalışarak siyaset yapılmaz. Milletim oyunları, yapılan pazarlıkları görüyor. Sandıkta cevabını verecektir.

(Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan hakkında) Bu kişilere başbakanlıksa başbakanlık verdik, bakanlıksa verdik. Ama insanoğlu doymuyor. Bunu bizzat yaşadık. Başbakanlık görevi verdiğimiz zaat ayrılığında bir veda konuşması yapıp 'Pazara kadar değil mezara kadar beraberiz' demişti. Diğeri ayrılırken benim yanımdaki arkadaşların kifayetsiz olduğunu söylemişti. 'Senin yanındakiler ne kadar kifayetli' dediğimde cevap verememişti.

Sayın Kılıçdaroğlu'nun koltuğu kapmak için ihtiyacı var, yarım puan bir puan. Ama bunları da yakalayamıyorlar. Hepsini toplasan 1 yapmıyor. Kılıçdaroğlu'nun derdi 'Ben Cumhurbaşkanlığı koltuğunu nasıl kaparım'. 1. turda gördük İYİ Parti öbür tarafta HDP ağırlıklı olarak bu iki parti. Ama Kılıçdaroğlu o kadar güçlü bir hesap uzmanı ki bunlara 40 milletvekilliğini verdi.

"KARŞIMIZDA OLAN KOALİSYON TEK BAŞINA DEĞİL"

Karşımızda olan koalisyon tek başına değil. Dışarıda olan akıl hocaları var. Biz büyük bağımsız güçlü Türkiye'yi kurmaya çalışırken onlar bölünmüş ve güçsüz Türkiye istiyorlar. İşin en ilginç yanı bunlar paramparça olacaklar duman olacaklar. Bir kısmı veya tamamı emekliye ayrılacak. Bu iş çok ciddi bir tecrübe istiyor. Bunların uluslararası platformdaki ağırlığı ne. Zatımızı dünyadaki liderler yoğun şekilde arıyor. 'Ben törene katılmak istiyorum, törene önce gelelim' diye. Bunlar başladı. Biz de diyoruz ki 'İnşallah bu törenle ilgili pazar gününü görelim. Ondan sonra irtibatlarımızı kurarız'

Advertisement

Partimize oradan istifa edip de ayrılma durumunda olanlara, bunları sabıkası olan diye söylemiyorum. Partiden ayrılıp gelenlere kapımızı kapatmadık ama sabıkası olan ayrı bir şey. Bu tabanımızı da üzer. Bu kadar ihanetten sonra 'Bunlara kapıyı nasıl açıyorsunuz' derler.

"KABİNEDE KİMLER OLACAK?"

'Kabinenizde kimler olacak? Milletvekili seçilmiş isimler bakanlığa çekilecek mi?' sorusuna Erdoğan şöyle yanıt verdi: Çok aceleci bir yaklaşım olmuyor mu? Meclisin 28. dönem açılışını Devlet Bey'in başkanlığında gerçekleştireceğiz. Parlamentoyu geçici süreçte açmış olacağız. Milletvekilleri mazbatalarını almaya başladılar. Cumhuriyetimizin 2. yüzyılına yakışacak bir kabinemiz olacak. Türkiye Yüzyılı ve vizyonunu sahiplenmiş kadrolarla devam edeceğiz. Her dönem kadrolarımızı yenileyerek dinamik ekiplerle yola devam ettik. Kadrolarımızı yenilemeye devam edeceğiz.

Konserler festivaller her zaman yapılmıştır yapılmaya devam ediyor. Kendi yalanlarıyla toplumu zehirliyorlar. 21 yılda kim bankadan parasını çekemedi. Bunlar sahtekarlıktır. Bankaya gidip parasını alamayan kim var ben böyle bir şey bugüne kadar duymadım. Bölücü faaliyetlere hizmet etmediği sürece hangi konser bugüne kadar iptal edildi. CHP Genel Başkanı korku senaryolarıyla adeta korku imparatorluğu kuruyor.

"BÜTÇEYİ NERENİN ONAYIYLA ÇIKARACAKSIN?"

Bir de vatandaşlara sms göndermiş. Kendisi seçilirse vatandaşın kredi kartı borçlarını hazine devralacakmış. Bu nasıl bir yalan ya. Bu zat yalan vaatleriyle milleti aldatmaktan vazgeçmiyor. Bütçeyi nerenin onayıyla çıkaracaksın. Meclis'te 323 Cumhur İttifakı'nda. Bütçe Komisyonu'nda ne yapacaksın. Yalan söyleme dürüst ol. Plan Bütçe Komisyonu'ndan Cumhur İttifakı destek vermezse neyi geçireceksin? Buralardan bunu geçirmen lazım. Önce bunu öğren aldatmaya kalkma. Bol keseden atıyorsun. Neymiş hesap uzmanıymış. Plan Bütçe Komisyonu ne iş yapar, Meclis ne iş yapar bunları öğren. Başkanlık sisteminde bunu hiç yapamazsın. Buralardaki Cumhurbaşkanı'nın geçirdiği kararname Meclis'e gidecek Genel Kurul'dan geçmesi lazım. Geçmediği sürece yapamazsın.

Advertisement

Defne'de biz bir hastane yapacağız. Defne'nin yapısı ne? Siyasal tercihler itibariyle. Yüzde 90 CHP aldı biz yüzde 8 aldık. Ama biz buna bakmadık. Sağlık Bakanıma 'Bu işin şurası burası bakmayacaksın süratle böyle bir hastane yapacağız' Kendisi 2 ayda yapacağını söyledi. Gerçekten 2 ayda bu işi bitirdi.

Kılıçdaroğlu aklınıza gelebilecek her konuda yalan söyleyebilecek biri. Anayasa'nın ilk 4 maddesinin değiştirilebileceğini söyleyen kendisidir ve yanındakilerdir. Cumhur İttifakı Cumhuriyet'in teminatıdır, endişe etmeyin.

Biz 21 yıldır ülkelerle sismik araştırmalar sondajlar yaptık. Hepsiyle de yüzde 50 yüzde 50 anlaşmalar yapmıştık ve fakat netice alamadılar. Bu sondaj gemilerinden Berat Bey'in döneminde alımlar yaptık. Kendi kendimize yeter hale geldik. Bunları elde edince biz çok daha rahat hareket eder hale geldik. Bu sondajlarla beraber doğal gazı bulduk. Rezerv çok önemli. Bizim öncelikle Karadeniz Sakarya. Şimdi Ordu ve Rize. Birisinde petrol olayı var birisinde doğal gaz. Rezervi iyi yakalayabilirsek çok farklı olacak. Batı Karadeniz'deki aramalarımızı Orta ve Doğu Karadeniz'e de kaydırmış olduk. Gabar'da 100 bin varil günde petrol üreteceğiz. Bu muhteşem bir zenginlik. Türkiye'nin günlük üretimi 80 bin varil. Petrol aradığımız bu dağlarda zamanında teröristler kol geziyordu.

Aile ve Gençlik Bankası'na gelince. Bankamızı kurduk. Biz kaynağımızı bulduk. Meclis çalışmaya başlayınca yasal düzenlemeleri hızlıca yapacağız. Ev hanımlarına emeklilik imkanı başta olmak üzere ailelerimize farklı gelirler sağlayacağız. Yeni evlenenlere 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi sunacağız.

Advertisement

KONUT ARZINI ARTIRACAĞIZ

Vatandaşlarımızı fahiş kira artışlarına karşı korumak görevimiz. Yüzde 25 sınırı getirmiştik. Farklı alternatifler konusunda çalışıyoruz. Vatandaşlarımızı enflasyona karşı ezdirmedik. Konut arzını artıracağız. Toplu konut yapımıyla çözümler üretiyoruz. Belediye başkanlığım döneminde kurduğumuz Kiptaş ile yüz binlerce konut inşa ettik. Ekrem efendi belediye başkanı şimdi. Sen geldiğinden beri kaç konut inşa ettin?

"KANAL İSTANBUL'DA BİR KÖPRÜNÜN YAPIM ÇALIŞMASI SÜRÜYOR"

Kanal İstanbul'un her iki tarafında yapılacak konutlar, burası rezerv alan olarak bekliyor. Avcılar sorunlu bir zemin. Bunları taşımak suretiyle. Kanal İstanbul'un her iki tarafında son derece kalite lüks konutlar yapmak mümkün. Kanal İstanbul'da temeli attım. Çok ciddi bir köprünün yapım çalışmaları sürüyor.

"ASGARİ ÜCRETE İLİŞKİN HESAPLAMALAR SÜRÜYOR"

En düşük emekli maaşını biz 7 bin 500 liraya çıkardık. Bu rakamı artırmanın çalışmalarını arkadaşlarımız yapıyor. Belirlenen süre Temmuz ayıdır. En düşük memur maaşını da 22 bin seviyesine yükseltme sözü verdik. EYT'lilerin de tüm haklarını verdik devam ediyoruz. İlk maaşlarını aldılar. Temmuz ayında asgari ücrete ilişkin hesaplamalar sürüyor. Emeklilerimizi enflasyona karşı koruyacak adımları atacağız. Enflasyon da düşüş eğilimine girdik. Tek hanelere indireceğiz. Başbakanlığım dönemimde faizi enflasyonu 6,2'ye indirmiş bir hükümettik. Seçimin ardından piyasalarda rahatlamayı göreceğizArkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
  Toplam yorum 0   Onay bekleyen 0  


Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Bu kategorideki diğer haberler


Kılıçdaroğlu'nun SMS'lerine Yasak Geldi

İmamoğlu: 'O Adatılmış Bir İnsan'

Birgün'den Abdüllatif Şener İddiası
»  “Yüksek Yargıya Zam” AYM’ye Taşındı
»  Erdoğan’dan Muharrem İnce’ye Telefon!
»  Benzine 43 Kuruş Zam
»  Sinan Oğan’dan 'Göçmen' Çarkı
»  Kılıçdaroğlu Vaadde Sınır Tanımıyor
»  CHP’li Başkanladan İnce'yi İkna Çabası
»  HDP ve Yeşil Sol'dan İkinci Tur Kararı
»  Kılıçdaroğlu'na 'İstifa' Sorusu
»  Erdoğan: Diktatörlük İdiaları Safsata
»  "Kandil Cumhur İttifakına Çalıştı"
»  Babacan’dan Ümit Özdağ Değerlendirmesi
»  Yurt Dışı Katılım Oranı 14 Mayıs'ı Geçti
»  Babala TV'de Kılıçdaroğlu'na Rekor İlgi
»  Flaş..Zafer Partisi 'Kılıçdaroğlu' Dedi
»  Deniz Kuvvetlerinde Fetö Operasyonu
»  Ümit Özdağ: İçişleri Bakanı Olarak...
»  Kaftancıoğlu, İstanbullulara Seslendi...
»  Kalın: Video Kurgu,Unsurlar Gerçek
»  Kerem Kınık İstifa Etti Ama...
»  İnce'den Kaset Göndermeli Montaj Tepkisi
»  Erdoğan:Her Sıkıntının Farkındayız
 
  ÇOK OKUNANLAR
 •   Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde piknik için Pazar Mahallesi'ne giden üç kardeş Kurtboğaz Barajı'na ...
    Dolar/TL bayramda rekor kırdı, 32.86 seviyesine ulaştı. Kamu bankalarının satış yaptığı iddia ...
    Turgut Altınok, İçişleri'nin başlattığı soruşturmayı yalanladı, "İftira" dedi: Tüm araçlar akaryakıtları ...
    . İsviçre'nin Nyon kentinde yapılan kura çekimi sonucu temsilcimiz Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi ...
 •   Benzin ve motorine bayram dönüşü zam geliyor. Yarın geceden itibaren geçerli olmak üzere akaryakıtta ...
  YAZARLAR

 
EMİN VAROL
 
GAZETEC? ACI S?YLER !

 
Ercan Deva
 
Hatalar Zinciri ve Ortak Akıl

 
MURAT ŞAHİN
 
Matematik Ucuzlugu

 
Cahit Saraçoğlu
 
100 Milyar Liralık Destek Alacaklar
  ÇOK YORUMLANANLAR
 •   Benzin ve motorine bayram dönüşü zam geliyor. Yarın geceden itibaren geçerli olmak üzere akaryakıtta ...
    Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde piknik için Pazar Mahallesi'ne giden üç kardeş Kurtboğaz Barajı'na ...
    Dolar/TL bayramda rekor kırdı, 32.86 seviyesine ulaştı. Kamu bankalarının satış yaptığı iddia ...
    . İsviçre'nin Nyon kentinde yapılan kura çekimi sonucu temsilcimiz Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi ...
 •   Turgut Altınok, İçişleri'nin başlattığı soruşturmayı yalanladı, "İftira" dedi: Tüm araçlar akaryakıtları ...
  ANKET
Ekrem İmamoğlu CHP Genel Başkanı Olmalı mı?
Evet
Hayır
İlgilenmiyorum
 Sonuçları göster   
 
 
RSS

Add to Google
Medya Spot'ta yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.  Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Medya Spot sorumlu tutulamaz.