Günün Haberleri   |   Giriş sayfam yap   |   Favorilere ekle   |   Künye   |   İletişim   |   Sitene haber ekle


 
DOLAR
16,6080
EURO
17,4744
IMKB
2,490
ALTIN
971,740
 
Hava Durumu ANKARA
14 / 22 C°
Değiştir
 
     
 
Medya Spot Google
 
 
 Ana Sayfa  Gündem   Ekonomi   Dünya   Yaşam   Medya   Spor   Magazin   Polis Adliye 
 
"Eylül Ayında Seçim Bekliyorum"
  Eylül Ayında Seçim Bekliyorum
 
Habertürk TV'de Teke Tek programına konuk olan Kılıçdaroğlu'na Ulaştırma Bakanı'nın yönelttiği 'Levazım Köprüsü' suçlamasına yanıt Altaylı'dan geldi. Altaylı "Sayın Bakan'ım evimin yakınında Levazım Köprüsü AKP döneminde durduruldu" dedi.
 
9.1.2022 - 00:51

Habertürk’te Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor.

CHP liderinin sözlerinden satır başları şu şekilde:

"Öyle bir ihtimal görmüyorum"
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde (İBB) 'teröristlerin istihdam edildiğine' ilişkin iddialara, Kılıçdaroğlu, "Teröristse şimdiye kadar neredeler? Gitsinler mahkemeye versinler. Bu adam teröristse sen nasıl tutarsın orada" diyerek cevap verdi.

Altaylı'nın, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun görevden alınabileceği iddiasına ilişkin soruya Kılıçdaroğlu, "Öyle bir ihtimal görmüyorum" diye cevap verdi.

Belediye çalışanlarına iftira atıldığını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Hepsinin tazminat davası açmasını isteyeceğim" dedi. Kılıçdaroğlu, İBB'deki teftişler hakkında, "Vicdanlı müfettişlere güveniyorum" diye konuştu.

TÜİK başkanı ile konuşacaktım
Türkiye İstatistik Kurumu'na (TÜİK) yaptığı ziyarette, TÜİK binasına alınmamasına ilişkin, Kılıçdaroğlu, "Başkanla konuşacaktım. Bağımsız kuruluşun buldukları rakamla sizin bulduğunuz rakamlarla dağlar kadar fark var. Ben sade vatandaş olarak gidip alışveriş yapıyorum, sizin verdiğiniz rakamlarla alakası yok" diyerek, "Sadece bunları soracaktım" ifadelerini kullandı.

Sokak tartışmalarını yanıtladı
İktidardan, muhalefetin halkı sokağa davet ettiğini yönelik eleştirilere Kılıçdaroğlu, "İnsanlar çıkıp bir bildiri okuyacaklar. Baskı, cop... Her şey var. Nasıl yapacak bu insanlar? İnsanlar düşüncelerini söylerler, gösteri yapabilirler. Anayasa, önceden izin almaksızın gösteri yapabilirsin diyor ama Anayasa da askıya alındı" diye tepki gösterdi.

Altaylı'nın "Siz de Anayasa askıya alınmış gibi yapmıyor musunuz?" sorusuna Kılıçdaroğlu, "Biz miting yapacağımız zaman da izin alıyoruz. Biz çatışma çıkmasın diye biz de gösterilen yerde miting yaptık" yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu'ndan seçim tarihi
Kemal Kılıçdaroğlu, Fatih Altaylı'nın "Seçim bekliyor musunuz?" sorusuna, "Eylül ayında seçim bekliyorum" dedi.

Kılıçdaroğlu, iktidarı sandık yoluyla göndereceklerini söyledi.

Stratejik Planlama Teşkilatı
Önümüzdeki seçimlerde cumhurbaşkanı, Millet İttifakı'nın aday olacak diyen Kılıçdaroğlu, kurulacak Stratejik Planlama Teşkilatı ile bütün rakamlara sahip olacaklarını ve ekonomiyi sorunu yaşayanları dinleyerek çözeceklerini söyledi.

Yap-işlet-devret yöntemiyle yapılan yol ve köprüleri kamulaştıracağız
Yap-işlet-devret yöntemiyle yapılan yol ve köprüleri kamulaştıracaklarını açıklayan Kılıçdaroğlu, kamulaştırma yaparken intikam hırsıyla değil, kamulaştırılacak yol ve köprülerin gerçek ücretlerini ödeyerek yapacaklarını söyledi. Şirketlerin tahkim davalarına gidebileceğine ilişkin soruya Kılıçdaroğlu, "Devletin soyulmasını öngören bir hukuk olamaz" diye cevap verdi.

Bakan'dan Kılıçdaroğlu'na suç duyurusu
Kılıçdaroğlu açıklamalarına devam ettiği sırada Fatih Altaylı, kendisine gelen bir mesajı okuyarak, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun, Kılıçdaroğlu'na kendisi hakkındaki açıklamaları nedeniyle suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Meclis Başkanı Şentop bağlandı
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kılıçdaroğlu'nun, kendisinin TÜİK'e alınmamasına ilişkin tepkisizliğine sitemde bulunmasına cevap vermek için canlı yayına bağlandı. Şentop, şunları söyledi:

"Ben siyasi parti temsilcileriyle, genel başkanlarla hiçbir zaman günlük siyasi polemiğe girmedim, girmem. Fakat bu ilk değil ve bunun devam edeceğini düşündüğüm için bu konuya mahsus olarak açıklama yapmak istiyorum. Ben TBMM başkanıyım. Ayrıca hukukçuyum. Anayasa'yla ilişkili muhtelif dersler verdim. Bir milletvekilinin anayasa ve iç tüzükten kaynaklanan haklarıyla ilgili olarak, bu haklarla ilgili bir sorun yaşandığını TBMM başkanının ne zaman, nasıl ve hangi enstrümanlarla müdahale edeceğini biliyorum. Ancak TBMM Başkanı milletvekillerinin her türlü isteğini karşılayacak bir pozisyonda değildir. Bu oyunlarda kendileri ve kendileriyle beraber gönüllü olarak oynayabilirler. Bu oyunun parçası olmadığı zaman TBMM Başkanı'nı ağır ve hukuku zorlayan bir şekilde itham etmek yanlıştır. Kamuoyuna yanıltıcı açıklamalar yapmasınlar"

Kılıçdaroğlu'nun ise, Şentop'a "Bakanlığa giderken sizin önünüze kilit vurulmuş bir kapı çıkarılıyorsa, gerçek bir TBMM Başkanı'nın, "Beyler siz ne yapıyorsunuz?" diye sorması gerekirdi" diye yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, kendisine bakanlıktan randevu alınmasına ilişkin bir beklentisinin ise hiç olmadığını söyledi.

Şentop ise, Kılıçdaroğlu'na, "Ben gerçek meclis başkanı değilsem, Kılıçdaroğlu'nun da gerçek genel başkan olmadığı tartışılır" dedi.

Belediye Başkanları Cumhurbaşkanı adayı olacak mı?
Fatih Altaylı'nın, büyükşehir belediye başkanlarının cumhurbaşkanı adayı olmasına ilişkin sorusuna Kılıçdaroğlu, adayları kendisinin değil Millet İttifakı'nın belirleyeceğini söyledi.

Karaismailoğlu canlı yayına bağlandı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, canlı yayına bağlandı. Karaismailoğlu, Kılıçdaroğlu'nun iddialarına yanıt verdi. İstanbul Havalimanı'nın 10 milyar euroya yapıldığını söyleyen Karaismailoğlu, havalimanı işletmesinin devlete devredilene kadar 22 milyar euro kira vereceğini açıkladı. Yap-işlet-devret modelini savunan Karaismailoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu'nu geçen cuma günü dava ettiğini belirtti.

Karaismailoğlu, Kılıçdaroğlu'nun gösterdiği tutanakları "uydurma" olarak niteledi.

Karaismailoğlu'nun Levazım Köprüsü'nün durdurulmasına yönelik CHP'yi suçladı. Altaylı ise, "Levazım Köprüsü AKP döneminde durduruldu" yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu'nun kendisine yönelttiği suçlamalara ilişkin iddia diyen Karaismailoğlu'na, Kılıçdaroğlu, "İddia değil belge" şeklinde yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu: Saray da bağlansın
Kılıçdaroğlu, "Bizi Saray da dinliyor. Şimdi Saray'ın da bağlanmasını istiyorum" diyerek AKP'li Cumhurbaşkaın Recep Tayyip Erdoğan'a meydan okudu.

Soygun düzenini dile getirince, iddia diyorlar
İBB'nin AKP'de olduğu dönemlerde belediyenin araçlarının AKP'li isimlere tashih edildiğini açıklayan Kılıçdaroğlu, "Soygun düzenini dile getirince, iddia diyorlar. Nasıl iddia" dedi. "Bir tane aracı CHP'ye tashis ettiler desinler" diyerek iktidara meydan okudu.

'Soygun düzenini dile getirince, iddia diyorlar'
İBB'nin AKP'de olduğu dönemlerde belediyenin araçlarının AKP'li isimlere tahsis edildiğini açıklayan Kılıçdaroğlu, "Soygun düzenini dile getirince, iddia diyorlar. Nasıl iddia" dedi. "Bir tane aracı CHP'ye tahsis ettiler desinler" diyerek iktidara meydan okudu.

Kılıçdaroğlu: Erdoğan'ı geçeceğiz
Altaylı'nın, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında yarışacak ismin, güçlü bir isim olması gerekip gerekmediği sorusuna, Kılıçdaroğlu, "İsim önemli değil. Biz sistemin karşısına aday koyuyoruz" dedi. Hiçbir varsayımın içine girmeyeceklerini belirten Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ı geçeceklerini söyledi.

HDP açıklaması
Altaylı'nın "HDP'yle bu ilişkiyi ne ölçüde götürebileceksiniz?" sorusuna Kılıçdaroğlu, "HDP bir siyasi parti mi? Evet. TBMM'yi yönetiyor mu? Evet. Peki nasıl diyeceksiniz terör örgütü diyeceksiniz? Bir siyasi partinin teröre karşı mesafe koyması olmazsa olmaz" diye yanıt verdi.

Kendisine PKK tarafından yapılan saldırıyı hatırlatan Kılıçdaroğlu, "PKK'nin saldırdığı liderler belli. Başka hiçbir lidere saldırmadılar" dedi.

Yerine kayyum atılan HDP'li belediye başkanlarının, mahkemede aklanmalarına rağmen görevlerine geri iade edilmemesine tepki gösteren Kılıçoğlu, bir siyasi partinin kriminalize etmenin yanlış olduğunu söyledi.

Dış politika açıklaması
Dış politikaya ilişkin de konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, "Dış politikada ilk yapacağımız ilk iş, rüşvet yediği belirlenip büyükelçilik yapan kişileri derhal çekeceğiz" dedi ve ekledi: Kılıçdaroğlu, "İnşallah ona da iddia demezler"

"Birinci sınıf demokrasiyi kendi ülkemize getireceğiz" diyen Kılıçdaroğlu, iktidarın AB politikasını da eleştirdi.

İktidarın Dışişleri'ni kişiselleştirdiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı olmaktan çıktı" dedi. İktidarın Türkiye'yi 'ortadoğu bataklığına' soktuğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde Suriye'yle ve Mısır'la karşılıklı büyükelçilikler atayacaklarını belirtti.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Putin'le görüşme öncesinde bekletildiğine ilişkin görüntülere yönelik, "Bizde böyle bir tablo yaşanmayacak" açıklamasında bulundu.

Kılıçdaroğlu, dış politikayı 180 derece değiştireceklerini söyledi.

Ekonominin düzelmesi için tarih verdi
Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı'nın iktidara gelmesinin ardından 6 ay içerisinde ekonominin düzeleceğini söyledi.

 Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
  Toplam yorum 0   Onay bekleyen 0  


Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Bu kategorideki diğer haberler


Sınırdan Acı Haber, 3 Askerimiz Şehit

"Sokağa Dökülseniz Ne Yazar"

Erdoğan TTB'ye Yükendi
»  FETÖ Soruşturmasında 73 Gözaltı Kararı
»  MHP Kabineye Giriyor İddiası!
»  Plan Bütçe'de Yeni Ekonomi Mesaisi
»  Karamollaoğlu’ndan Zam Tepkisi: El insaf
»  Erdoğan'dan Hayvan Barınağına Ziyaret
»  Bakan Yardımcısı Görevden Alındı
»  Almanya’da Yeni Covid-19 Önlemleri
»  Boğaziçili Öğrenciler Serbest
»  Emekli Vekillerin Maaşı Zamlanacak mı?
»  KKTC'de Covid 19 Alarmı
»  Akşener'den Kazakistan Açıklaması
»  Kılıçdaroğlu'nun 4 maddelik Stratejisi
»  Bakan Özer'den Yüz Yüze Eğitim Kararı!
»  Kılıdaroğlu'ndan Emeklilere Çağrı
»  İmamoğlu'ndan İddianame Yanıtı
»  Motorine Zam İddiası
»  Bahçeli Turkovac Aşısı Oldu
»  Altın'a FED Darbesi
»  Antalya Limanını Katar'lılar İşletecek
»  JPMorgan'dan Türkiye Tahmini
»  Selçuk Özdağ'dan Siyasi Rüşvet İddiası
 
  ÇOK OKUNANLAR
  YAZARLAR

 
EMİN VAROL
 
GAZETEC? ACI S?YLER !

 
Ercan Deva
 
Hatalar Zinciri ve Ortak Akıl

 
MURAT ŞAHİN
 
Matematik Ucuzlugu

 
Cahit Saraçoğlu
 
100 Milyar Liralık Destek Alacaklar
  ÇOK YORUMLANANLAR
  ANKET
Ekrem İmamoğlu CHP Genel Başkanı Olmalı mı?
Evet
Hayır
İlgilenmiyorum
 Sonuçları göster   
 
 
RSS

Add to Google
Medya Spot'ta yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.  Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Medya Spot sorumlu tutulamaz.